Brzechwolandia

25 kwietnia w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy na spotkaniu z rodzicami odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Brzechwolandia – cudowna i zabawna kraina Jana Brzechwy”.

Projekt realizowany był przy współpracy Przedszkola Nr 2 w Nidzicy od 26 marca do 25 kwietnia. Uczestniczyły w nim dzieci 4-letnie z gr. III Krasnoludki.

Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom postaci znakomitego poety dziecięcej radości – Jana Brzechwy, zapoznanie z jego twórczością i zachęcenie rodziców do głośnego

systematycznego czytania dzieciom.

W wyniku realizacji projektu przedszkolaki poznały życie Jana Brzechwy i jego twórczość, miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich poprzez wcielenie się w wybraną postać z wiersza „ZOO” Jana Brzechwy i pokazanie swojego talentu plastycznego kolorując ulubione warzywo lub owoc z wierszy Jana Brzechwy. Zadania w ramach projektu były realizowane wg wcześniej opracowanego harmonogramu.

Podsumowaniem projektu był występ dzieci przebranych za zwierzęta, które recytowały wiersze „ZOO” Jana Brzechwy, inscenizacja wiersza „Kaczka Dziwaczka” oraz wspólne odśpiewanie piosenki „Na wyspach Bergamutach”. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały słodką niespodziankę i drobne upominki za fantastyczne przygotowane przebrania i recytację swoich wierszy.

Projekt zrealizowały : Anna Ustaszewska – nauczyciel bibliotekarz z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej z Działdowa, Renata Mazur – nauczyciel wychowania przedszkolnego z Przedszkola Nr 2  w Nidzicy i Aleksandra Czarnecka – nauczyciel wychowania przedszkolnego z Przedszkola Nr 2 w Nidzicy.