Zajęcia w Zespole Szkół Nr 2 w Narzymiu

Uczniowie kl. III b ze Szkoły Podstawowej  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. Dobroć w oparciu o bajkę „Pani Zamieć” z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.

Dzieci podczas zajęć wysłuchały bajki  braci Grimm czytanej w formie taetrzyku. Następnie odbyła się rozmowa na temat obejrzanego teatrzyku. Po tym dzieci próbowały odpowiedzieć na pytania

Co to jest dobro? Z czym kojarzy nam się dobroć – dobre czyny, dobre słowa? Dlaczego warto być dobrym? Po czym poznać, że ktoś jest dobrym człowiekiem? Podsumowaniem zajęć był quiz z zagadkami.

Dzieci ze świetlicy szkolnej kl. I i II ze Szkoły Podstawowej  wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Poznajemy Legendę o Smoku Wawelskim z wykorzystaniem teatrzyku obrazkowego Kamishibai”.

Uczniowie wysłuchali z dużym zainteresowaniem bajki przedstawionej w formie teatrzyku. Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów i wydarzeń. Następnie odbyła się dyskusja na temat smoków – Czy istnieją smoki w realnym świecie czy w bajkach? Jak wygląda smok? Czy smoki mają skrzydła? Czy znacie bajkowe smoki ?.

Na zakończenie dzieci rozwiązywały zagadki, które przygotował dla nich Smok Obibok i układały puzzle.