Warsztaty plastyczne metodą iris folding

 

27 listopada w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Działdowie odbyło się drugie robocze spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu działdowskiego. Podczas spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Joanna Niedzielska nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Działdowie. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z  ciekawą techniką  zdobienia papieru „iris folding” wykonując kartki bożonarodzenoiwe. Iris folding to technika pochodząca z Holandii polegająca na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W jego centrum znajduje się oczko, tzw. „iris”, wyklejane kolorowym papierem. Najczęściej wykorzystywana jest do robienia kartek, tematycznych obrazków, ozdabiania pudełek.

Spotkanie było szansą do zdobycia praktycznych umiejętności i wykorzystania ich przed zbliżającymi się świętami. Prace wykonywane przez nauczycieli tą techniką mogą być inspiracją do zajęć plastycznych z dziećmi w bibliotece czy w świetlicy szkolnej.

Technika ta, z pozoru trudna, w rzeczywistości jest prosta w wykonaniu, a efekty jakie można osiągnąć bywają niesamowite. Uczestnikom warsztatów i prowadzącej dziękujemy za pracę, ciekawe pomysły, zaangażowanie oraz wymianę doświadczeń.