Spotkanie 07.04.2017

W dniu 7 kwietnia Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Działdowie odwiedziła grupa uczniów kl. I TH z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie. Młodzież wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu spotkań twórczych poświęconych pasji i zainteresowań lokalnych twórców.
    Celem tych spotkań jest wspieranie rozwoju „Działdowian z pasją” i promocja ich talentu w środowisku lokalnym, jak również wśród dzieci i młodzieży.
Gościem pierwszego spotkania była Pani Irena Chojnacka, która opowiedziała nam o swoich kreatywnych pasjach. Pierwszą z nich jest matematyka, która interesuje ją od wczesnych lat życia. Dlatego też została nauczycielem matematyki. Kocha matematykę i tą pasję próbuje przekazać swoim uczniom. Drugą pasją jest szydełkowanie i dzierganie na drutach. Pasją tą zaraziła ją mama. Okazuje się, że za pomocą wełny, nici i szydełka można stworzyć prawdziwe cuda. Z wielkim zamiłowaniem tworzy serwetki, obrusy, ubranka i różnego rodzaju elementy dekoracyjne wykorzystując do tego tradycyjne techniki szydełkowania oraz wzory. W rozwoju i doskonaleniu tej pasji pomaga jej Internet. Swoją pasją stara się zarazić dzieci. I tak z pokolenia na pokolenie powstają kolejne rękodzieła. Sama mówi, że jej artystyczne prace uczą cierpliwości, dokładności a także pomagają się odprężyć i sprawiają ogromną radość. Dziękujemy za udane spotkanie.