Brzechwolandia – cudowna kraina wierszy Jana Brzechwy

To tytuł projektu realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną i Przedszkole Miejskie Nr 1 w Działdowie w dniach od 31 października do 10 listopada.

 

Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom postaci znakomitego poety dziecięcej radości – Jana Brzechwy, zapoznanie z jego twórczością i zachęcenie rodziców do głośnego systematycznego czytania dzieciom. W ramach projektu odbyły się zajęcia poświęcone życiu i twórczości jednego z najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci – Jana Brzechwy. Przedszkolaki zapoznały się z utworami Jana Brzechwy, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela dotyczące treści utworów. Dzieci same recytowały najbardziej znane utwory Jana Brzechwy tj. „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Entliczek-pentliczek”, „Samochwała” czy „Na wyspach Bergamutach”.

 

Ponadto dzieci obejrzały wystawę w bibliotece pt. „Jan Brzechwa – poeta dziecięcej radości”. Przedszkolaki zapoznały się również z różnymi rodzajami książki dziecięcej : książki o różnych kształtach, książki przestrzenne, książka mówiona, z puzzlami oraz wydające dźwięki.