Zajęcia w Przedszkolu nr 1 w Działdowie

Dnia 20 października w Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Działdowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla grupy integracyjnej 5-6 latków. Tematem przewodnim był bajkowy świat krasnali. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Anna Ustaszewska – nauczyciel bibliotekarz z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Działdowie.

Do bajkowej krainy przeniósł nas Krasnal Mędrek. Przygotował on dla dzieci siedem zadań ukrytych   w kolorowych balonikach. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem krasnoludka i jego cechami charakterystycznymi. Po tym dzieci wzięły udział w zabawie ruchowo-naśladowczej do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Następnie przedszkolaki z zaciekawieniem i uwagą wysłuchały bajki „Królewna Śnieżkai siedmiu krasnoludków”. Po wysłuchaniu bajki odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Później dzieci zmierzyły się z dość trudnym zadaniem, którym był labirynt graficzny – znajdź drogę krasnoludkado jego domku.

Podsumowaniem zajęć była krasnalowa ZGADUJ-ZGADULA „tak czy nie” i zabawa w 40 krasnoludków.Po wykonaniu siedmiu zadań przygotowanych przez Krasnala Mędrka przedszkolaki przeniosły się do BAJKOWEGO ŚWIATA KRASNOLUDKÓW otrzymując słodką niespodziankę.