Bajkowy świat krasnoludków

W dniu 3 czerwca odbyły się zajęcia edukacyjne dla grupy 3-4 latków z Gminnego Przedszkola w Narzymiu, poświęcone były postaciom z bajek – krasnoludkom. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Anna Ustaszewska – pracownik Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej   w Działdowie.
W bajkowy świat krasnoludków przeniósł nas Krasnal Mędrek , który przygotował dla przedszkolaków 7 zadań ukrytych w ponumerowanych kolorowych balonikach. Przedszkolaki aby stać się krasnalami i przenieść się do bajkowej krainy musiały rozwiązać przygotowane zadania. Pierwsze zadanie polegało na opisaniu wyglądu i wskazaniu charakterystycznych cech krasnoludka. Drugie zadania to upodobnienie się do krasnala i udział w zabawie ruchowo-naśladowczej do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”. Następnie przedszkolaki  z uwagą wysłuchały bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. I po tym odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. W czwartym zadaniu dzieci poznały imiona 7 krasnoludków i wskazały na to czym każdy z nich się charakteryzuje.
W atmosferze dobrej zabawy dzieci doszły do piątego zadania - labiryntu, gdzie czekał krasnal na przedszkolaków, aby wspólnie zaprowadziły jego do swojego domku w lesie pod grzybkiem. I następna zabawa w 30 krasnoludków, polegająca na odgadnięciu koloru swojej czapki na głowie. Kto zgaduje przechodzi dalej i gra. Na zakończenie swojej drogi dzieci z dużym entuzjazmem odgadywały krasnalowe zagadki. Po wykonaniu tych siedmiu zadań każdy przedszkolak przeniósł się do bajkowego świata krasnoludków.