Wystawa ilustracji w Bibliotece Pedagogiczne

Wystawa w Bibliotece

 W dniach od 22 września do 20 października 2014 r. w Bibliotece można było oglądać  wystawę ilustracji książkowej ilustratorów Wydawnictwo Literatura z Łodzi.

Eksponowane plansze zawierały ilustracje z książek znanych polskich ilustratorów: Marty Kurczewskiej, Macieja Szymanowicza, Małgorzaty Flis, Ewy Kozyry-Pawlak, Joli Rychter-Magnuszewskiej. Wystawa adresowana była głównie do dzieci i cieszyła się dużą popularnością, obejrzało ją ok. 200 działdowskich przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 1, Przedszkole Nr 3, Przedszkole nr 4. Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem śledziły kolejne plansze i brały udział w dyskusji. Niewątpliwą atrakcją towarzyszącą wystawie była projekcja krótkiego filmu animowanego pt. : „Świat Małej Księżniczki”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z kadr filmu.

Przedszkolaki miały także okazję poznać pomieszczenia biblioteczne, które na co dzień są niedostępne dla czytelników. Dzięki spotkaniu dzieci dowiedziały się, że biblioteka to nie tylko miejsce w którym wypożycza się książki, ale też miejsce spotkań edukacyjnych.